Cizojazyčné dubnové defilé

Francouzština, angličtina i němčina budou postupně znít na pódiu BARKY. Kromě integrovaných projektů totiž hostíme i studentské festivaly, často právě přehlídky cizojazyčného divadla.

V sobotu 6. dubna se na pódiu ukáže soubor Trapné ticho z Gymnázia Matyáše Lercha, který si připravil unikátní projekt – Divadelní maraton studentského divadla ve francouzštině. Na programu je pět her, kratších i delších, moderních i klasických. Všechna představení budou opatřena českými titulky, tak se nemusíte limitovat znalostí tohoto jazyka.

Hned v pondělí 8. dubna bude v představení pro školy dopoledne řádit pražské divadlo The Bear Educational Theatre, které se do našeho prostoru vrací po mnoha letech. Máme z toho velkou radost a těšíme se, doufáme že stejně tak moc jako studenti, kteří se přijdou podívat na anglickou historii ve vtipném a trefném provedení tohoto souboru hrajícího v angličtině.

Ve stejný den večer Angličany vystřídají studenti germanistiky z brněnského spolku Gruppe 07 a střihnou si premiéru klasické hry GLAUBE LIEBE HOFFNUNG (Ö. Von Horváth),a by se připravili na 15. ročník mezinárodního festivalu divadla v německém jazyce Drehbühne Brno 2024, který bude navazovat ve dnech 24. – 26. dubna. Přijedou na něj soubory z Česka, ze Slovenska a z Německa. A je opravdu na co se těšit! Představení slibují moderní divadelní formy i klasiku. Also – herzliche Einladung!  

Pro více informací mrkněte na program.