Integrované příměstské tábory v Divadle BARKA

Blížící se prázdniny znamenají pro divadla závěr sezony. Jeviště i hlediště zpravidla v létě odpočívají, v Divadle BARKA to ale bude jinak.

Už čtvrtý rok pořádá tento otevřený kulturní prostor integrované příměstské tábory pro děti a mládež s hendikepem i bez něj. Letos se chystají dva turnusy, při čemž závěr prvního z nich bude i příležitost pro diváka zažít přátelskou, tvořivou a porozumění plnou atmosféru tohoto projektu, který má hluboký přesah do života jeho účastníků.

1.turnus: KABARET BARKA
8. – 12. července
V pátek 12. července se uskuteční představení, na kterém bude skupina tělesně, mentálně i kombinovaně postižených dětí spolu s kamarády zdravými týden pracovat. Na výsledné představení tohoto tábora, nad nímž převzala záštitu primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, se může přijít podívat každý, vstup do divadla se otvírá v 15.45.

2. turnus: DIVADLENÍ
5. – 9. srpna
V jednotlivých dnech si zkoušíme kouzla jednotlivých divadelních profesí (osvětlovači, zvukaři, herci, režiséři, kostymérky atd.), budeme hrát různé hry, navštíví nás integrované soubory, zkusíme si, co to znamená nevidět, neslyšet, být na vozíku a třeba u toho hrát i nějaké divadlo. Na závěr si s rodiči nějaké své oblíbené hry zahrajeme.