Světelný koncert rozzářil věž Divadla BARKA

2  3

Sobota 13. září byla důležitým datem pro všechny příznivce BARKY. Při příležitosti Erbovních slavností se rozzářila věž budovy, ve které sídlí. Započaly se tak oslavy 20. výročí vzniku divadla.

 

Nejen na Slovanském náměstí bylo 13. září při Erbovních slavnostech na co koukat. Zajímavý program a své brány dokořán otevřelo i divadlo Barka a lákalo všechny, koho baví jevištní umění i jeho zákulisí. Po celý den byly v Barce (ulice Svatopluka Čecha, budova Československé církve husitské) světelné workshopy, kdy si zájemci vyzkoušeli práci osvětlovače a zvukového technika.

Pro děti byla v 16.00 připravená pohádka v podání DIVADLA JÁRY POKOJSKÉHO – Jen počkej, hlemýždi.13

Tanečníci ze souboru Cyranovy boty se představili na pódiu na náměstí v programu Erbovních slavností.

Závěr programu divadla Barka byl grandiózní. Budova, ve které divadlo funguje, se rozzářřila barevnými světly ve spojení s hudebním koncertem v podání žesťového souboru Za rohem v sále kostela. Audiovizuální podívaná, světelný koncert zaujal desítky diváků.

14

Zahájili jsme tak oslavy 20. výročí Barky. K těmto kulatinám divadlu věnujeme i nové logo, vizuál a hlavně říjnový festival integrované tvorby FEST IN, na který nalákáme i návštěvníky Erbovních slavností.

Na Erbovních slavnostech se se svým stánkem představila i nezisková organizace Liga vozíčkářů, která divadlo Barka už 20 let provozuje. Připravená byla překážková dráha pro invalidní vozík i kvízy pro děti.

Děkujeme Vladimírovi Jagrovi za fotografie. https://www.facebook.com/FotografJagr

 

BARKA světelný koncert na budově i v kostele Husova sboru u příležitosti Erbovních slavností Králova Pole a zahájení oslav 20.výročí založení Divadla Barka podpořili:

Městská část Brno-Královo Pole

Husův sbor CČSH v Brně-Králově Poli

Národní divadlo Brno

Divadlo na Orlí, Hudebně-dramatická laboratoř JAMU Light design Jan Šuškleb

a mnoho dalších dobrých lidí.

DĚKUJEME !!!