TANCESSE 2017 – mezinárodní festival tance, tanečního a pohybového divadla

tancesse_logo_barvaNa konci května Brno opět ožije tancem a pohybem. S tancem se setkáte v parku v centru, v divadle BARKA i v zahradě SVČ Lužánky. Již poosmé se sem sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky. Zahraniční hostem festivalu bude soubor z Polska Akro Dance Toruń. Festival pořádá SVČ Lužánky ve spolupráci s tanečním souborem Cyranovy boty, z.s.

Letos se festival uskuteční i formou Open Air. „Chceme nalákat na představení i náhodné kolemjdoucí, dostat tanec mezi lidi. V tomto záměru nám vyšlo vstříc Janáčkovo divadlo. Představení OPEN AIR se uskuteční před budovou Janáčkova divadla v sobotu v 16 hodin,“ uvedla ředitelka festivalu Věrka Bělehrádková. T

Program festivalu proběhne od pátku 26. května do neděle 28. května. V pátečním Galavečeru se představí účinkující v divadle BARKA. Ostatní choreografie zatančí další soubory na venkovním vytvořeném jevišti v sobotu odpoledne. (program na www.tancesse.cz).

Od pátku do neděle budou také probíhat workshopy pro veřejnost. Letos si organizátoři připravili bohatou nabídku – contemporary dance, Site specific Art, africký a současný tanec. Lektory jsou profesionální taneční pedagogové z ČR i ze zahraničí, uveďme například Nataschu Noack (D).

Festival nabízí mnoho námětů pro tvořivou taneční práci, specificky pro spojení fenoménu DIVADLO a TANEC v podání mladých tvůrčích lidí.

Registrace na jednotlivé workshopy a rezervace vstupenek na představení lze provést na adrese: verisima@luzanky.cz.

Kontakt a informace:Věrka Bělehrádková (549 524 107), verisima@luzanky.cz

www.tancesse.cz

www.luzanky.cz

 

tancesse17.indd