Proty boty o svobodě a hranicích

Nový projekt integrované taneční skupiny Proty boty s názvem Svoboda vs. hranice se opět zabývá svobodou jedince, tentokrát na základě citátu J. S. Milla, který říká: ,,Svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého.“ Ve dvou inscenacích, Funny Games a Hranice svobody, svoboda hranice, tanečníci představí dva různé pohledy na toto téma. Pokud jste nestihli březnovou premiéru, nenechte si ujít první reprízu, která proběhne v sobotu 19. května od 19 hodin v Divadle Barka.

Funny Games

Je to stále ještě jen hra? A pokud ano, kdo tu vytváří pravidla? Mají vztahy vůbec nějaká daná pravidla? Nějakou pevnou hranici? Nastavuje ji někdo? Kam až jsme ochotni zajít, a co vše si necháme líbit? Představení je velmi volně inspirováno filmem Funny games od režiséra M. Hanekeho. Režisérkou inscenace je Kateřina Honzírek Hanzlíková.

 

Hranice svobody, svoboda hranice

Svoboda. Hranice. Tanečníci se vydali cestou objevování těchto pojmů a nechali je na sebe působit, jak fyzicky, tak psychicky. Hledali cestu, jak je vyjádřit ve dvaceti minutách a podělit se s vámi o jejich nabyté dojmy. K hranicím svobody a svobodě hranic se vydají za doprovodu manželů Havlových. Režíruje Tereza Lepold Vejsadová.

 

Před začátkem představení bude možné si ve foyer divadla prohlédnout vernisáž Hany Němečkové, která se bude skládat z fotografií, jež vznikly přímo v rámci projektu Svoboda vs. hranice.

Vstupenky na představení si lze rezervovat na emailu barka@ligavozic.cz nebo pomocí SMS na čísle 608 635 578.