Program


PROGRAM / ÚNOR 2020


Pondělí 17. 2. 2020 - 19.00 hod.
Cestovatelská beseda s promítáním
CHILE
cesta za zatměním Slunce roku 2019
Pokračování mimořádně úspěšných přednášek o cestách za úplném zatmění Slunce. Tento jev je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů, a když nastane v úchvatné krajině chilských And za dokonalého počasí, je to nezapomenutelný zážitek. Již jedenáctá a nejúspěšnější expedice v historii zavede do málo známých oblastí Chile, kde rostou vzácné kaktusy rodu Copiapoa nebo na astronomickou observatoř Cerro Paranal, která je v blízkosti největších teleskopů světa ideální pro pozorování fascinující jižní oblohy. Výsledky expedice představí fotograf, matematik a vědec Miloslav Druckmüller.Neděle 23. 2. 2020 - 16.00 hod.
Pro děti !
O NEPOSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCH
O TŘECH PRASÁTKÁCH
Pohádky pro nejmenší hraje loutkové divadlo Vrati Schildera
Hrají: Olga Marková, Vilém ČapekPondělí 24. 2. 2020 - 19.00 hod.
Cestovatelská beseda s promítáním
USA – 800 mil pěšky Pacifickou hřebenovkou
Donedávna ne tak moc známou Pacifickou hřebenovku zpopularizoval film Divočina s Reese Witherspoonovou v hlavní roli. Od té doby se tisíce dalších lidí pokouší zdolat tuto stezku vedoucí divočinou hor Západní Ameriky přes pouštní část Kalifornie, Sierru Nevadu, Severní Kalifornii, Oregon a Washinghton. Nejde jen o vynikající fyzický výkon při každodenním zdolávání kilometrů, ale i zkoušku odvahy, vytrvalosti, schopnosti změny životního stylu, poznávání sebe sama a nových přátel z celého světa. O přípravě na cestu, organizaci treku i vlastním putování pohovoří Kateřina Brandejská.Čtvrtek 27. 2. 2020 - 19.00 hod.
benefiční koncert pro Divadlo BARKA
F.T.PRIM a PŘÍSTAV
Hudební zážitek lákající na pohodu letních večerů - klidně i na sklonku zimy.
A taky pomoc pro Ligu vozíčkářů a její klienty s dětskou mozkovou obrnou, se svalovými atrofiemi a jinými zdravotními komplikacemi.
Dvě výrazné hudební skupiny české folkové a folk-rockové scény spojily své síly, aby nabídly divákům nezapomenutelný hudební večer.

Vstupné 150 Kč.


www.kapelapristav.czSobota 29. 2. 2020 - 19.00 hod.
SUUD
VRAŽDA NA VEČEŘI
Nejslavnější detektivové světa byli pozváni do sídla pana Twaina na večeři. Nečeká je však kulinářský zážitek, nýbrž jedna záhadná vražda a několik smrtících překvapení.
Kdo je oběť? Kdo je vrah? A kdo svlékl toho slepého sluhu?!
Hrají: Lubomír Friml, Kateřina Gregorová, Tomáš Pšorn,
Marek Babinec, Jaroslav Fibinger, Robert Vrba,
Eliška Petulová, Michal Blaha a další
Režie: Vlasta Jelínková