Barka bude…

V hlavách se nám rodí sen. A ten sen už je i nakreslený… Představte si s námi:

2010_11_12_BK_Barka_Zákres01

                                                                 autor studie: ateliér architekti Burian-Křivinka
 
  • Nová Barka zapadá do architektonického charakteru místa. Přístavba neruší historickou budovu kostela a přitom vzdušně a moderně lahodí očím. V Barce je několik pater, do kterých vede výtah.
  • V místnostech přístavby se skrývají zkušební prostory, kde se líhne umění, kde se scházejí senioři, kde se děje během dne řada společensko-kulturních aktivit.
  • Výtah spojuje i velký koncertní sál v symbióze s kostelem, skvělá akustika a široký prostor umožňují požitek z klasické hudby.
  • Velký divadelní sál má skvělé zázemí. Maskérny, prostorné bezbariérové toalety, kuchyňka pro vaření tolik potřebné kávy.
  • Ve střeše budovy vystavují svá díla výtvarníci v unikátní galerii.
  • V útrobách Barky nesmí chybět kulturní klub s kavárnou, kde je možné všechny umělecké zážitky probrat s přáteli a zpracovat.
  • Nové prostory nabízejí i nové způsoby využití. Umělci a studenti můžou zkoušet i mimo jeviště, kdykoliv v denní dobu. Mohou se i na vozíku pohybovat po celém divadle bez omezení. Řada dalších skupin, které nemají místo pro své působení a scházení se, jej mohou najít – děti, senioři, etnické menšiny, sociálně ohrožení lidé, ale i firmy, manažeři a profesní uskupení, které takto Barku podpoří.

Co nám k tomu chybí?

Nečekaně – peníze. A ne málo – cca 50 milionů Kč. Máme před sebou dlouhá vyjednávání a roky práce, ale neztrácíme naději.

Jak můžete pomoct uvést sen ve skutečnost?

Podporujte nás...

(zlevněné služby a materiál, podpora veřejnosti, benefiční akce, podpora běžného provozu, šíření informací…)