Nevídáno, neslýcháno… Tak to rozjedem!


Pamatujete, jak to bylo s tím Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým? Jak by to podle vás dopadlo, kdyby se s princem vydal do světa vozíčkář, nevidomý a neslyšící?
Dočká se jich zakletá princezna, nebo se výprava zastaví u prvních schodů? A co je to poděsovník polopatový obecný? A jak to vše dopadne u hostinského, který nemá rád lidi?

Pohádkové integrační divadelní představení zahrnuje nejen odpovědi na zmíněné otázky, ale i písničky a příležitost pro zapojení dětského publika.

Na pohádku navazují interaktivní workshopy s hendikepovanými herci, kteří mají dlouholeté zkušenosti s prací s dětskými kolektivy.

(20 minut představení, 3 x 20 minut workshopy)

V setkání s vozíčkářkou si děti nejen zkusí, jaké to je na vozíku sedět, ale také to, jaké to je někomu pomáhat. Odnesou si i publikaci Toníkův deník, která tuto zkušenost ještě rozvíjí.

Ve workshopu s neslyšící se děti naučí říct své jméno v prstové abecedě, naučí se základní fráze ve znakové řeči. A taky slova, která zajímají právě je.

Ve dvaceti minutách s nevidomou princeznou si zkusí poznávat svět pomocí hmatu a také zjistí, jak třeba nevidomý člověk pozná, jakou barvu má svetr, který si dnes oblékl.

Liga vozíčkářů tak chce ve své integrační kampani Přisedni si oslovit další děti s poselstvím, že vzájemná pomoc se vyplácí.

Děti se navíc potkají se světem lidí, kteří mají různá postižení – ve dvou vyučovacích hodinách, v jednom příběhu, v jednom místě. A také si užijí pohádkové představení – zkrátka vše v jednom.

Reprízy se konají v Divadle BARKA dle domluvy v dopoledních hodinách. Představení nabízíme školám či školkám, v ideálním počtu do 40 dětí. Cena je 100 Kč/dítě, pokud je cena zásadní překážkou návštěvy Barky, neváhejte se ozvat i tak, jistě se domluvíme.

Kontakt na koordinátorku projektu: Ladislava Blažková, 725 468 329, ladislava.blazkova@ligavozic.cz

Hrají:

princ Adam – Adam Milka
princezna Ladislava – Ladislava Blažková
princezna Petra – Petra Bezáková
princezna Veronika – Veronika Slámová
král, hostinský, technik – Jarek Skácel
kořenářka, královna, princezna Žanda – Aneta Vidurová

hlas čaroděje Zlomocníka: Mikoláš David

scénář, texty písní: Aneta Vidurová
hudba: Luděk Žalud
foto: Hana Michalíková

Galerie

Tohle zbude z čaroděje Zlomocníka?
Hostinský, který si postavil hospodu, ale chodili mu tam lidi…
Zvládne princ Adam ve své touze po dobrodružství i svůj sesterský doprovod?
Workshop s princeznou Veronikou
Víte, na co je tahle krabička?