Ještě chvilku: DIVOKÝ NÁPAD

Hrajeme: 21. října 2017 od 17.00

„Trochu western, trochu detektivka, vše s přídechem sociálního dramatu… zkrátka takový divoký nápad. Takže se můžete těšit na koně, revolvery, šípy, whiskey, šerifa a indiány, ale všechno trochu jinak, než jste zvyklí. Na pozadí jako vždy vyprávíme především sami o sobě. Těšíme se na Vás v salůně maloměsta, Váš divadelní soubor Ještě chvilku“
 
18671022_10208497179979327_1334353354669937965_n

Vstupné

Vstupné (společně s tanečním představení Proty boty) dobrovolné.

Rezervace

Místa si můžete rezervovat prostřednictvím SMS na tel. 608 635 578  nebo e-mailu barka@ligavozic.cz.  Uvádějte prosím jméno, příjmení, inscenaci a počet lístků, které chcete rezervovat předem. Rezervace platí až po potvrzení.

O souboru Ještě chvilku…

O souboru
Divadelní soubor „Ještě chvilku…“, složený z herců na vozíků i bez něj, funguje již od roku 2008. Za tu dobu soubor nastudoval několik divadelních her, plus minus jednu ročně. Soubor pravidelně vystupuje na festivalu Mezi ploty, Vyšehraní, FESTin, akcích Asistence, z. s., besídkách, beneficích či festivalech. Sám také pořádá vlastní festival divadla herců s postižením www.VedleJedle.cz
 
Umělecký záběr soubotu je vskutku široký. K zrealizovaným inscenacím patří několik autorských vánočních kusů, dále parodie na motivy české pověsti „Dívčí válka“, hra o exotických dobrodružstvích Willy Foga „Cesta kolem světa“, pantomimické představení „Stvoření světa“, filosofická pohádka „Malý princ“, taneční představení „Labutí jezero“, „Ze života hmyzu“ od Karla Čapka“, představení na motivy pohádek tisíce a jedné noc „Šeherezáda a sultán“, hra z cirkusového prostředí „Městečko“, „Cirksus Momentito“ – krátký výňatek nejpodařenějších cirkusových kousků z Městečka, snová scifi „Zmrzlinová říše“, nebo fantastická povídka Azazel o démonovi, který plní přání, ale vždy to nějak poplete.
 
Současně soubor vystupuje s westernovou groteskou Divoký nápad.
      
Členové souboru jsou absolventi JÚŠ (jde především o klienty s tělesným a kombinovaným postižením). Režisérem, scénáristou a povšechně vedoucím souboru je divadelník Michal Jokeš s velkou výpomocí Tomáše Havránka a Vojty Smetany.  K hereckému ansáblu neodmyslitelně patří i několik asistentů-dobrovolníků. Úkolem asistentů je hercům pomáhat, nikoli je zastupovat nebo nahrazovat. Všichni jsou součástí jednoho týmu, ale větší úlohu v něm hrají přeci jen vždy právě herci s postižením.