A proč ne?: Brána času, Maminkám, Dualita

12473990_1690262044550830_3987402946669701780_o

Hrajeme: 19. října od 17.00

Taneční soubor A proč ne? ze Střední školy F. D. Roosevelta v Brně představuje se svými hosty komponované představení:

Brána času, Maminkám a Dualita –  tři autorské skladby spojující hudbu, scénický tanec a radost z pohybu přináší divákům silný prožitek.

Společná vystoupení A proč ne? se souborem Monadria Polygamica (vystoupení s prapory) a se souborem Line Dance Brno společný country tanec.

Pěvecké vystoupení Melanie Sloupové s doprovodem Jany Ondrůjové

Hudební vstupy: Lukáš Měřínský

 

Vstupné dobrovolné

Rezervace

Místa si můžete rezervovat prostřednictvím SMS na tel. 608 635 578  nebo e-mailu barka@ligavozic.cz.  Uvádějte prosím jméno, příjmení, inscenaci a počet lístků, které chcete rezervovat předem. Rezervace platí až po potvrzení.

 

O souboru A proč ne?

Vznik taneční skupiny se datuje do počátku roku 1996, kdy se v rámci akce „Vážně-nevážně“, pořádané katedrou tělesné výchovy Pedagogické fakulty MU Brno, zrodil nápad vytvořit taneční skladbu, ve které by společně vystupovali jak studenti tělesné výchovy, tak žáci školy se zdravotním postižením. Tak vznikla první skladba s názvem „Disko integro“. Tato skladba měla velký úspěch, takže vznikl nápad pokračovat i nadále v secvičování hudebně-pohybových skladeb. Od roku 2000 se taneční skupina školy začlenila i do soutěže „O nejlepší pohybovou skladbu“, kterou pořádá ASŠK pro taneční skupiny působící při základních a středních školách v kraji.
Každý rok taneční skupina společně vytvoří a secvičí několik skladeb, se kterými se zúčastňují soutěží, školního plesu, akcí Centra Kociánka.

V posledních letech taneční skupina úzce spolupracuje i s pořadateli Her bez hranic, kde svými tanečními vystoupeními zahajují jednotlivé akce.

V posledních dvou letech soubor začal spolupracovat se skupinou historického šermu „Monadria Polygamica“, se kterou vznikly již dvě nádherná vystoupení žáků na mechanických vozících se členy souboru s historickými prapory.