FEST IN: Počtvrté postiženi uměním!

   DSC_0044  a03

Začíná 4. ročník festivalu integrované tvorby FEST IN (14. – 22. 10. 2017).

Na jevišti je jedno, kdo má jaký hendikep. Stěžejní je, jak moc je postižen uměním. To je hlavní sdělení našeho festivalu integrované tvorby FEST IN.

Letos nás čekají dvě premiéry i hostující soubory z Janských Lázní či z Prahy.

V týdnu od 14. do 22. října se na jevišti Barky vystřídají soubory, které v Barce vystupují pravidelně – Divadlo Járy Pokojského (tělesně postižení činoherci, činohra), Proty boty (tělesně postižení tanečníci), Divadélko Fortel (nevidomí činoherci), Aldente (mentálně postižení činoherci), A proč ne? (tělesně postižení tanečníci) – i hostující soubor z pražského Jedličkova ústavu Ještě chvilku nebo spolek Jindřich z Obchodní akademie Olgy Havlové v Janských Lázních.

IMG_0202

V programu najde každý to své. Představení pro děti se odehraje v pondělním odpoledni, tančit se bude ve čtvrtek a v sobotu 21. října. Otevírat a uzavírat festival budou dvě výrazné činoherní premiéry osvědčených souborů – série divokých skečů ze života hendikepovaných s kontroverzním názvem Kriplíci v podání Divadla Járy Pokojského a detektivní komedie Madame Colombová zasahuje s fortelem v inscenaci Divadélka Fortel. Netypicky se do programu přidalo i autorské čtení v pátečním bloku souboru Aldente.

Náš unikátní integrovaný festival vám nabízí možnost vidět představení, která jsou jinak upozaděná velkými kulturními akcemi. Zároveň výběrem toho nejlepšího z integrované české tvorby zaručuje, že neodejdete s pocitem vykonání dobrého skutku. Převládne ve vás totiž radost z kvalitního a opravdu netypického uměleckého zážitku.21935611_10210792411549746_255643613_n

Vstupné na všechna představení je dobrovolné, výjimku činí první představení Kriplíci, které je benefiční a podpoří provoz našeho divadla. Na ně stojí vstupenka 100 Kč.

Více informací o jednotlivých představeních najdete na www.divadlobarka.cz/festin