Čtyřikrát koncert v Barce, třikrát hurá pro Ligu vozíčkářů

tisková zpráva, 19.1.2020

Vybere si téměř každý. Ten, kdo poslouchá vokální či trampskou muziku, folkrock či etno, latinskoamerickou či klasickou hudbu. A chybět nebude ani písničkář Pokáč!

Brno/ Ve čtvrtek začíná v Divadle BARKA série benefičních koncertů na podporu Ligy vozíčkářů. Turné, v němž hlavní melodickou linku hraje dobrá vůle, zahájí kapela Panenka vyzutá, pokračovat budou skupiny F.T.PRIM a Přístav, pak zazpívají členové vokálního kvarteta Affetto a na závěr diváky čeká velkolepá tečka v podobě benefice populárního písničkáře Pokáče. Proč to všechno? Protož Liga vozíčkářů slaví letos třicet let od svého vzniku. 

První koncert se koná už ve čtvrtek 23. ledna. Originální kapela Panenka vyzutá se pro tento hudební maraton obnovila po několikaleté pauze. Hudebníci v čele se zpěvákem a autorem písní Jiřím Harnachem kombinují hudbu mnoha žánrů. Vynikají chytrými texty a mistrovksou hrou na akustické nástroje. 

Další výjimečný večer bude následovat měsíc nato. Ve čtvrtek 27. února zahrají dvě výrazné brněnské skupiny folk-rockové a scény, do Barky zavítají F.T.PRIM a Přístav. Diváky čeká hudební zážitek připomínající pohodu letních večerů a festivalů. A to klidně i na sklonku zimy. 

Na jevišti Divadla BARKA, kde v jiných dnech vystupují integrované soubory s tělesně, mentálně i smyslově postiženými umělci, zazpívají 6. března další skvělí interpreti – vokálně experimentální soubor Affetto. Tento koncert si nadělí k dvacetinám, bude to tedy dvojitá oslava významných narozenin. 

Sérií koncertů završí zpěvák, kterého netřeba představovat. Autor hitů jako Co z tebe bude, V lese, Matfyzák na disku, Úplně levej a jiných. Jen pro jistotu – ano, je to Pokáč! Speciální a v lecčems originální vystoupení písničkáře, který jinak vyprodává velké koncertní haly, se uskuteční 23. dubna. Vstupenky jsou však už vyprodané. O to více zveme na všechny další koncerty, ať ta hudební oslava organizace, která už třicet let pomáhá lidem s hendikepem objevit a využít jejich potenciál, stojí za to. 

Více informací najdete na webu www.divadlobarka.cz, případně je a taky další materiály (plakáty, fotografie, volné vstupenky do soutěží…) poskytne Aneta Vidurová, aneta.vidurova@ligavozic.cz, 725 022 259. 

Divadlo BARKA, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů
Svatopluka Čecha 35a, Brno – Královo Pole

www.divadlobarka.cz 

 Webové stránky kapel a jejich profily na bandzone.cz

Jiří Harnach a Panenka vyzutá – https://bandzone.cz/panenkavyzuta

F.T.PRIM –  http://www.ftprim.cz/      https://bandzone.cz/ftprim

Přístav – https://www.kapelapristav.cz/ https://bandzone.cz/pristavbrno

Affetto – https://www.affetto.cz/

Pokáč – https://pokac.cz/ https://bandzone.cz/pokac