Cestovatelské pondělky v lednu: Mauricius, Kyrgystán a Rumunsko

Pondělí 13. 1. 2020 – 19.00 hod.

MAURICIUS – klenot Indického oceánu

Půvabný ostrov, který proslul nejslavnější známkou na světě, je jedním z opravdových rájů na zemi.
Členitá a rozmanitá krajina zahrnuje strmé špičaté hory, sopečné krátery,
bujnou pralesní vegetaci s řekami a vodopády, planiny hrající mnoha barvami, města ve starém koloniálním stylu s všudypřítomnými poli cukrové třtiny, bělavé pláže s jemným pískem pod palmami na pobřeží obklopeném korálovými útesy. Vše je okořeněno etnickou pestrostí usměvavých a milých obyvatel, která vytváří kulturní spleť tradic, architektury i náboženství.
Ostrovem provede Jaromír Novák.
Pondělí 20. 1. 2020 – 19.00 hod.

KYRGYZSTÁN – země koní a Nebeských hor

Středoasijská pokladnice nádherné panenské přírody. Dramatické vrcholy Nebeských hor, ledovce, kouzelná horská jezera, neskutečné scenérie stád polodivokých koní pasoucích se na pozadí sněhobílých štítů. Nejkrásnější treky v pohoří Ťan-šan, výstup na několik čtyřtisícových vrcholů, koupání v kyrgyzském \“moři\“ – majestátním jezeře Issyk-kul i v útulných malých horských lázních, pohádkový kaňon Skazka, tyrkysovou perlu Ala-kol, vonící exotikou středoasijské bazary i metropoli Biškek v jedinečném multimediálním show uvede Roman Janusz.
Pondělí 27. 1. 2020 – 19.00 hod.

RUMUNSKO – putování jižními Karpaty

Jižní Karpaty, známé též jako Transylvánské Alpy, tvoří nejvyšší a turisticky nejzajímavější část rumunského karpatského oblouku. Tato civilizací téměř nedotčená pohoří zahrnují vše, co si může vysokohorský turista přát. Strmé skalní stěny, nedozírná suťoviska, impozantní ledovcové kary i modravá horská plesa s průzračně čistou vodou. Žulové velikány či vápencové masívy s krasovými prvky, nebo jen opuštěné travnaté či zalesněné kopce. Do více než patnácti různých pohoří, z nichž nejznámější je Retezat a Fagaraš, zavede jeden z nejpovolanějších, horský průvodce Pavel Juřica.